En Popüler VR Oyunları

Teknoloji her gün gelişiyor. Sanal gerçeklik gözlüklerinin hayatımıza girmesiyle birlikte artık kendimizi oyunun içinde hissedebiliyoruz. Bizde en popüler VR oyunlarını sizler için derledik.

  • Half-Life: ALYX: Oyunun adından da anlaşılacağı gibi oyunda Alyx Vance karakterini oynuyorsunuz ve yaklaşık 11 saatlik oyun boyunca, düşman güçlerini ele alacak ve kusurları üzerine araştırmalar ilerletmeye çalışacaksınız. Valve, deneyimi özellikle VR için geliştirilmiş olup oyunda en üst düzey grafikler kullanılmıştır.
  • Superhot: Büyük ölçüde stilize edilmiş olan oyun, kalabalıkla nasıl başa çıkabileceğinizi birçok çeşitlilikle birlikte kırmızı figürleri çıkarmanıza olanak tanır.
  • Star Wars: Birçok oyunculu oyunda uzayda ustalaşabilirsiniz. Heyecan dolu ve tek oyuncu ile oynanan Star Wars senaryosunda da pilot olmanın hazzını yaşayabilirsiniz.
  • Falcon Age: Gezegenin bir robot imparatorluğu tarafından ele geçirildiği bu macera oyununda dünyaya karşı bir tek siz ve kuşunuz varsınız.
  • Defector: Defector; sizi uzun bir süre eğlendirecek bir aksiyon atıcı VR oyunu olmasının yani sıra, fantastik üretim değeri ve hareket özgürlüğü sayesinde denemeye ve oynamaya değer.
  • Beat Saber: Dünyanın en popüler VR oyunlarından biri olan Beat Saber; müzikle ışın kılıçlarını bir araya getiriyor. Bu oyun eğlenceli yanı sıra spor yapmanıza da olanak sağlayabilir.
  • No Man’s Sky: Temel amacı evrenin merkezine ulaşmak olan oyunda maceranız boyunca sınırsız gezegen gezebilir, bir ana üs inşa edebilir veya uzayda düşman gemileriyle savaşabilirsiniz.

Sonuç olarak; her VR oyununun kendine göre heyecanı, güçlü ve zayıf yönleri vardır. Bu oyunlarla ilgili nihai bir karar verebilmek için tüm bu ve daha fazla oyunları deneyimlemenizi tavsiye ederiz.

Scroll to top