Girişimcilikte Başarıya Giden Yol Motivasyondan Geçiyor

Girişimcilikte en kolay motivasyon şekli başarıdır. Başarıya giden yolda ise motivasyon en önemli etkenlerden biridir. Motive olunmadığı bir işte kişinin başarı sağlaması çok zordur. Motivasyon eksikliği ve memnuniyetsiz iş hayatı, sonucunda başarısızlığı getirecektir.

Herkesin kendine has motivasyon yöntemleri vardır. Kimini müzik dinlemek motive eder kimini kitap okumak. İşe öncelikle kendinizi motive edecek şeyleri sıralamakla başlamak daha faydalı olacaktır. Bu nedenle, size motivasyon sağlayabilecek maddeleri sizler için sıraladık.

Düzenli Olarak Kazançların Kaydını Tutun

Mevcut iş fikrinin ilerlediğini yani büyüdüğünü görmek ve kazancın artması elbette sizi motive edecektir. Motive etmenin yanı sıra işinizin ne kadar büyüdüğü konusunda size geri bildirimde bulunacaktır. Kendinize maddi olarak günlük, haftalık ve aylık periyotlarda hedefler belirleyerek, bu hedeflere ulaşmak için çaba göstermelisiniz. Kazancınızın kaydını tutarak bu hedeflere ne kadar yaklaştığınızı görmek sizi motive edecektir.

Potansiyel Networkü Keşfedin

Network her işte önemlidir ancak girişimcilikte daha fazla öneme sahiptir. Özellikle QNET gibi bir şirkette Bağımsız Temsilciyseniz, network konusu oldukça önemlidir. Girişimcinin networkünü keşfederek potansiyel müşterilere ulaşması, daha fazla satış demek. Daha fazla satış ise başarı ve doğal olarak motivasyon anlamına geliyor.

İyi Bir Ekip Kurun

Girişimciyi motive edecek unsurlardan bir diğeri de onu pozitif yönde etkileyecek bir ekiptir. Yoksa QNET işinde istediğiniz her yer çalışma ortamı olabilir

buy levitra uk online

, çalışma ortamınızı siz yaratırsınız. İyi ve iletişim kalitesi yüksek bir ekiple çalışmak, size her zaman bir güç ve motivasyon kaynağı görevi görecektir. Zaten iyi bir ekibe sahipseniz yapacağınız işin sonucunda başarıyı elde etmeniz kaçınılmazdır.

Somut Hedefler Belirleyin

Kendinize içinde bulunduğunuz duruma göre gerçekçi ve ölçülebilir hedefler koyun. Bu, motive kalmanız açısından önemli bir unsurdur. Kendiniz, hatta şirketiniz için belirlediğiniz bu hedefi bir kağıda yazın ya da hayalinizin resmini bir kağıda çizin ve sizin görebileceğiniz yere koyun veya asın. Bu sayede hedefinize ulaşmak için hep motive kalacak ve ona göre daha çok çalışma isteği uyanacaktır. 

Neden Bu İşe Başladığınızı Unutmayın
İşleriniz her zaman yolunda gitmeyebilir. Bu yüzden zarara da uğrayabilir ve hatta pes etme noktasına bile gelebilirsiniz. Ancak, bu işte her zaman başarı gelecek diye bir kural olmadığını bilmelisiniz. Ayrıca önünüze ilk çıkan engelde asla pes etmemelisiniz. Öncelikle bu işe neden başladığınızı ve neden girişimci olduğunuzu hatırlamanız önemlidir. Belki de girişimciliğe başlarken kendinize büyük hedefler koydunuz ve ona ulaşırken bir yerde takıldınız. Pes etmeniz mi gerekiyor yoksa mücadeleyi sürdürmeniz mi? Bu işi neden yapmak istediğinizi hatırlarsanız, yolunuza devam edebilmenizi sağlayacak müthiş bir ilham kaynağı elde edersiniz.

Başarıya, ideallerimize ulaşmak için yapacağımız işte kendine inanmak ve motive kalabilmek oldukça önemlidir. Başarı isteyen bir girişimci, bu maddeleri hayatında uygulayarak büyük bir motivasyon kaynağı elde etmiş olur. Bu sayede de hedeflediği başarıya er ya da geç ulaşır.

 

Diğer Yazılarımız İçin :  Doğrudan Satış Başarısı İçin Kullanılacak Hayat Dersleri –  Chief Pathman QNET

Scroll to top