HEM ÇALIŞIP HEM TATİL YAPABİLİRSİNİZ

Yaz tatili resmi olarak pek çok okul için başladı. Yaz tatilinin gelmesiyle beraber birçok öğrenci de tatil planlarını yapmaya ve tatillere çıkmaya başladı. Yaz tatili, öğrenciler için her ne kadar eğlenilecek, denizlerden çıkılmayacak 3 ay gibi gölse de özellikle üniversite öğrencilerine önerimiz, bu 3 ayı en iyi şekilde değerlendirip, eğlenceli olduğu kadar verimli hâle de getirmeleridir.

Yılın neredeyse büyük bir çoğunluğunu okulda çalışarak geçiren üniversite öğrencileri, tatilin gelmesiyle bir boşluğa düşüp tatilin ilk zamanları eğlenseler de zamanla sıkılmaya başlayacaklardır. Dahası ise boş geçirdikleri zaman da tembelliğe alışarak bir şey yapmak istemeyip mutsuz olacaklardır. Peki, bunun önüne geçmek için neler yapılmalı?

Gençlerin özellikle kendilerini geleceğe hazırlamaları açısından yaz tatillerinde çalışmaları önemli bir fırsattır. Öğrencilik döneminde çalışmanın mezuniyet sonrasında iş hayatında da büyük önemi ve katkısı vardır. Yazın çalışmak, kendi parasını kazanmak isteyen üniversiteliler için Network Marketing bir öneri olabilir. Çünkü diğer işlerin aksine Network Marketing yaz ayında çalışmak isteyenler için çok uygun bir tercihtir ve diğer işlere göre birçok avantajı vardır. Bunlardan bazıları şu şekildedir.

Bir ofise kapalı kalmak zorunda değilsiniz, Özellikle yaz aylarında sıcaklardan dolayı ya kendimizi denizlere atmak ya da evimize kapatmak isteriz. Network marketing’in doğası gereği, her yerden çalışabilir ve çalışma saatlerinizi sosyal hayatınıza göre kendiniz ayarlayabilirsiniz. Böylelikle tatil planlarınızdan da geri kalmamış olursunuz.

Arkadaş çevrenizi genişletir, Bu çalışma sürecinde farklı birçok insanla sürekli etkileşim halinde olacağınızdan dolayı, birçok insanla da tanışmış bir şekilde ağ kurmuş olacaksınız. Bu da sizin sosyal ve iş alanında karakterinizin oluşmasında büyük etki oluştururken aynı zamanda geniş bir çevre de katacaktır.

Pek çok insanla tanışıp iş yapma fırsatı bulursunuz, Beraber çalıştığınız ve bir şekilde ağ kurduğunuz kişiler hayatta amacı olan, belli vizyon ve misyon sahibi kişiler olduğundan, iş anlamında da onlardan öğrenecek çok şeyiniz olacaktır. Hatta belki minicik bir sohbet size okul hayatından sonra, hayalini kurmaktan öteye geçemeyeceğiniz iş fırsatları da sunabilir.

Kendi paranızı kazanırsınız, Erken yaşlarda para kazanmanın mutluluğunu tatmanızın yanı sıra, bu paranın kontrolünü sağlamayı da öğrenmiş olursunuz. Böylelikle gerçek anlamda iş hayatına girdiğinizde paranızı yönetmekte zorluk çekmezsiniz. Bu da sizi daha başarılı yapar.

İş hayatınız için referans olur, Bu kısa çalışma dönemindegerekli bilgi ve pratiğe sahip olurken aynı zamanda önemli referanslara da sahip olacaksınız. Böylelikle iş başvurularına, cv götürürken tecrübelerinize ekleyecek bir çalışma hayatınızda olmuş olacaktır.

Network marketing size güzel bir iş deneyimi yaşatırken aynı zaman da yaz tatilinizden çalmaz. Bundan dolayı öğrenciler için bu sektör biçilmiş kaftandır. Bu sektör size iş hayatını tecrübe etme şansı vermenin yanı sıra girişimcilik yönünüzü de geliştirir.

QNET öğrenciler için gerek serbest çalışma şekli gerekse bağımsız temsilciliği sunma açısından güzel bir deneyim olabilir.

Scroll to top