KORONAVİRÜSE KARŞI BAĞIŞIKLIK SİSTEMİMİZİ NASIL KORUYABİLİRİZ?

Tüm dünyayı derinden etkileyen koronavirüs, şu ana kadar yaklaşık 5 milyon insanı enfekte etti. Koronavirüs salgını, 293 Bin insanın da yaşamını yitirmesine sebep oldu. Hayatımıza bir kabus gibi çöken koronavirüsten korunmak için sosyal mesafe ve hijyen oldukça önemli. Uzmanlar, sosyal mesafe ve hijyeni destekleyici olarak bağışıklık sistemini güçlendirmenin virüsten korunma yolunda en etkili yöntemlerden olduğunu belirtiyorlar. Bağışıklık sistemi nasıl güçlenir? Bağışıklık sistemini güçlendirmek için ne yapmalı? gibi sorular internette oldukça sık aranıyor. O zaman gelin koronadan korunmak için hayati öneme sahip olan bağışıklık sistemini güçlendirmenin yollarını arayalım.

Bağışıklık Sistemimizi Nasıl Güçlendirebiliriz?

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için hayatınızda yapmanız gereken belli başlı düzenlemeler mevcut. Bu düzenlemelerden bazıları; sigara içmemek, spor yapmak, fazla kilodan kaçınmak, alkol içmemek veya azaltmak, düzenli ve yeterince uyumak, stres yaratacak durumlardan kaçınmak, el yıkamaya ve ağız hijyenine özen göstermek. Bağışıklık sistemimizi güçlendirerek virüsten korunmak için yukarıdaki maddeler önemli olsa da eğer düzenli beslenmezsek ve bağışıklığı güçlendirici besinler tüketmezsek bu maddeler yeterli olmayabilir!

Hangi Gıdalar Bağışıklık Sistemimizi Güçlendirir?

Yukarıda bahsettiğimiz önlemlere takviye olarak bağışıklık sistemini destekleyen gıdalar tüketmek koronavirüsten korunma yolunda vücudumuza direnç kazandıracaktır. Bağışıklığı güçlendiren bazı gıdalar; Yaban mersini, Bitter Çikolata, Zerdeçal, Brokoli, Ispanak, Ay Çekirdeği ve Badem’e ek olarak antioksidan içeren yeşil kahve de bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

Bağışıklık sistemimizi güçlendirici etkili yeşil kahveye örnek olarak QNET’in Qafe Green Coffee ürününü gösterebiliriz. Qafe Green Coffee antioksidan etkisiyle bağışıklık sisteminizi güçlendirerek koronavirüsten korunmanıza yardımcı olur. Tabii, yukarıda bahsettiğimiz tüm tedbirleri de eksiksiz uygularsanız.

Unutmayın: Sosyal mesafe ve hijyen en önemli iki kural!

Sağlıkla Kalın…

Scroll to top