EĞİTİME DESTEK QNET’TEN!

Son dönemde hem büyük şirketler hem de bireysel girişimciler sosyal sorumluluk çalışmalarını benimsemekte ve büyük önem vermekte.

QNET’in RYTHM Felsefesi, sürdürülebilir sosyal sorumluluk anlayışı için harika bir örnek oluşturuyor. “İnsanlığa Yardım Etmek İçin Kendini Geliştir” anlayışının bir kısaltması olan RYTHM, kurum kültürünün çok önemli bir öğesi olarak, insanlığa değer katma amacını kurumsal sürecin bir parçası haline getiriyor. Bu yaklaşımın değerini gerçekten iyi düşünmek ve kavramak gerek: bir kurum düşünün ki, yardımlaşmayı ve fayda sağlamayı büyümenin anahtarlarından biri, aynı zamanda da kurumsal kültürün bir parçası haline getirerek teşvik ediyor.

QNET’in bu yaklaşımı, dünyanın barış ve yardımseverlik dendiğinde akla gelen ilk isimlerinden olan Mahatma Gandhi’nin öğretilerinden geliyor. Gandhi’nin başkalarına yardımcı olmayı amaç edinmeden başarılı bir hayata ulaşmanın mümkün olmadığı görüşünden hareketle ortaya çıkan RYTHM felsefesi, işte bu nedenle topluma fayda sağlama açısından büyük değer taşıyor.

Kurumsal felsefesinin ilham kaynağı olan Gandhi’nin 150. doğum yılında QNET, dünya çapında sosyal sorumluluk faaliyetlerine hız verdi. Eğitim, toplum gelişimi ile çevre konularında pek çok sosyal sorumluluk projesine Türkiye’de de TOÇEV, Koruncuk Vakfı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın spor projeleri ve daha pek çok yardım etkinliği ile devam ediyor.

Son olarak QNET Türkiye, geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’daki bir okulda eğitime destek çalışması gerçekleştirdi. Düzenlenen proje kapsamında öğrencilerin ihtiyaçları göz ününde bulundurularak mutluluk paketleri hazırlanırdı. Düzenlenen okul ziyareti sırasında öğrencilere sunuldu.

Viranşehir’de geçen günün özetini videomuzdan izleyebilirsiniz!

Kaynaklar: https://www.qnetturkiye.com.tr/qnet-icin-degerlisin/
https://www.facebook.com/QNETIndiaOfficial/photos/a.339255179486384/2001389243272961/?type=1&theater
http://www.rythmfoundation.org/our-vision-mission-values/

Scroll to top