PİRAMİT ŞİRKETLER VE PİRAMİT SATIŞ NEDİR?

Piramit satış sistemleri ile network marketing sistemleri sıklıkla karıştırılmaktadır. Piramit sistemi, doğrudan satış ve network marketing alanında faaliyet gösteren tüm kurumları piramit sistem olarak tanımlamak doğru değildir. Piramit sistemlerinde hiçbir şekilde ürün ve hizmet pazarlaması yapılmaz sadece üyelik üzerinden kazanç elde edilir.

Piramit şirketlerde hiyerarşi de oldukça fazladır. Genelde bu sistemler bulundukları ülkelerdeki yasalara uymazlar ve kanun dışı işler yaparlar. Bulundukları ülkelerde herhangi bir ekonomik değer sağlamazlar. Piyasadaki paradan komisyon alırlar ve üyelerden para kazandıkları için sistemin her an çökme riski bulunur. Bu sistemlere ilk giriş yapanlar son girenlere göre hep daha fazla para kazanırlar.

Piramit Olmayan Network Marketing Şirketlerini

Pharmacie française en ligne

, Piramit Yasa Dışı Sistemlerden Nasıl Ayırt Edebilirsiniz?

Bir şirketin sadece ismine bakarak piramit veya network marketing olduğunu anlamak oldukça güçtür. Bunu ayırmanın belli başlı yolları vardır. Temelde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri şirketin size olan yaklaşımıdır.

Piramit Olmayan Network Marketing Sistemleri Nedir?

Bu sistemler girdikleri ülkelerin ekonomilerine katkı sağlarken aynı zamanda o ülkenin çıkarlarına destek veren sistemlerdir. Bu sistemlerde satılan ürünler toplum ve birey yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olan ürünlerdir. Üyeler kazandıkları paraları yine yasal sınırlar çerçevesinde banka aracılığı ile temin ederler. Bu sistemde ilk giren çok kazanır anlayışı yoktur. Tüm takımların kendi üyeleri birbirini destekler durumdadır ve birbirleri arasında bir dayanışma söz konusudur.

Bu kurumlar sadece ekonomik anlamda varlık göstermezler. Aynı zamanda sosyal sorumluluk ve sponsorluk gibi sosyal faaliyetlerde de bulunurlar. Network marketing’in ülkemizdeki en iyi temsilcilerinden biri olan QNET, 2010 yılından bu yana hizmet ve desteklerine kesintisiz devam etmektedir. Yurtdışında ise 100’den fazla ülkede faaliyet göstererek bulunduğu tüm ülkelerin ekonomilerine katkı sağlarken sosyal sorumluluk faaliyetlerine de katılmaktadır.

Etiketler : Qnet nedir, qnet kurucusu, girişimci, bağımsız girişimci, doğrudan satış, qnet ürün, doğrudan pazarlama, vizyon, misyon, doğru seçim, doğru karar, qnet, network marketing, piramit sistem, piramit şirket, piramit şirket nedir,

Scroll to top