QNET ÇEVREYE DUYARLILIĞINI GÖSTERDİ

Baharın gelmesiyle birlikte insanlar temiz havaları fırsat bilip, kendilerini parklara, bahçelere atmaya başladılar. Buraya kadar her şey normal ama insanların sanki kendilerine aitmiş gibi fütursuzca çevreyi kirletmeleri, ellerine geçen her şeyi çöp konteynırlarına atmak yerine etrafa atmaları konuyu normallikten çıkarıp, çevre kirliliğine, sağlıksız ortamların oluşmasına kadar götüren bir durum.
İnsanın bozduğu veya kirlettiği çevreyi temizlemek yine başka bir insana düşüyor. Bu konuda bazen bireysel, bazen de kollektif çalışmalar yapılarak, insanların çevre konusunda daha bilinçli hareket etmesi sağlanabiliyor.
Birçok gönüllü işe imza atan QNET

, RYTHM (Dünyaya değer katmak için kendini geliştir) felsefesinden yola çıkarak, geçtiğimiz hafta sonu yeni bir etkinlik gerçekleştirdi. QNET Türkiye Ailesi, çevre temizliği bilincinin her bireyde olması gerektiğini ve tüm canlıların ortak yaşam alanları olan denizleri, doğayı kirletmeye kimsenin hakkı olmadığını belirtti ve bu sorun için kolları sıvadı. Çevreci bir yapısı olan QNET Türkiye ailesi, Büyükada’ya gitti. Akıllardan uzun süre silinmeyecek olan kampanya kapsamında, QNET bireyleri Büyükada’da plastik şişeleri, sigara izmaritlerini ve poşetleri tüm gün boyunca temizledi.
Bu ve benzeri düşünülmüş çevreci kampanyaların, farkındalık uyandırılması için hem ülkemizde hem de dünyada daha sık yapılması gerekiyor.

Etiketler: QNET, Çevreci QNET, Çevre kirliliği, çevre temizliği, RYTHM felsefesi, Sosyal sorumluluk,

Scroll to top