QNET SIKÇA SORULAN SORULAR

Sektöre Dair Bilgiler

1 – Doğrudan satış nedir?

Doğrudan satış, ikna kabiliyeti olan ve network konusunda sıkıntı çekmeyen bireylerin yapacağı bir pazarlama yöntemidir. Doğrudan satış bir ürünün tüketiciye birebirde satılması işlemidir.

2- Network Marketing nedir?

Network Marketing, pazarlama yöntemine satış işlemini gerçekleştiren pazarlamacı kendi geliştirdiği network’ünü kullanarak satış işlemini gerçekleştirir. Bu kapsamda komisyon sadece bir kişinin kendi ürün satışlarına değil, aynı zamanda “down-line” (temsilcinin işle tanıştırdığı kişiler/ altsıraları ) satışlarına da dayalı olarak ödenir.

3- Pazarın ve satış ekibinin büyüklüğü nedir?

Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu’nun (WFDSA) 2017 raporuna göre küresel doğrudan satış pazarı 189,6 milyar dolar büyüklüğündedir. Dünyanın dört bir yanında bu sektörde yer alan yaklaşık 100 milyonun üzerinde kişi bulunmaktadır.

4- Network marketing‘in saadet zincirlerinden farkı ne? 

I.     Gerçek Network Marketing şirketleri kaliteli ürün ve hizmetler sunar.
Bu işte kararlıysanız ve para kazanacağınız bir şirketle çalışmak istiyorsanız, çalışmayı düşündüğünüz şirketin ürün ve hizmetlerine bakın. Çalışmayı düşündüğünüz firma size ve ülkenize veya o ürünü kullanacak diğer kişilere fayda sağlıyor ise o şirket gerçek bir network marketing şirketidir.
II.     Network Marketing temsilcileri sadece şirketin ürün ve hizmetlerini satarak komisyon alabilir.
Network Marketing temsilcilerinin komisyonu ürün ve hizmet satışına bağlıysa, saadet zincirlerinde başkalarını da şirkete sokmadığınız sürece herhangi bir komisyon alamazsınız.
III.   Network Marketing firmalarının ödeme planlarında kısıtlamalar vardır.
Gerçek network marketing şirketleri tüm temsilcilerinin eşit gelir fırsatı yakalamaları için üyelerin kazançlarında adil ve mantıklı ödeme sistemi uygular. Saadet zincirlerinde ise ilk gelen tüm kazancı alırken yeni üyeler çok daha sonradan katıldıkları için geride kalmaktadır.
IV.   Gerçek Network Marketing “hızlı yoldan zengin olmaya” yönelik bir aldatmaca değildir.
Hiçbir sistem size hızlı yoldan zengin olmayı vaat etmez. Eğer güzel bir kazanç sağlamak isterseniz bu durum her işte olduğu gibi network marketing sistemlerinde de böyledir. Gerçek network marketing şirketleri, size en başından sıkı çalışır, akıllıca davranır ve başarı için gereken adımları atarsanız sonuç elde edebileceğinizi ve finansal özgürlüğünüzü ancak böyle kazanabileceğinizi söyler. Size hızlı yoldan zengin olacağınızı söyleyen bir şirketin (özellikle de üyelikler üzerinden) sizi aldatıyor olma ihtimali oldukça yüksektir.
V.  Gerçek Network Marketing şirketlerinin sağlam bir eğitim sistemi vardır.
Oryantasyon süreci gerçek network marketing şirketleri için olmazsa olmazdır. Bu süreç temsilcinin işi ve ürünleri daha iyi anlamasını sağlayacak bilgi ve birikime sahip olmasını sağlar.
VII.   Düzenli Network Marketing şirketlerinin düzgün politikaları ve prosedürleri ve de etik pazarlama kuralları vardır.
Saadet zincirlerinin aksine Network Marketing şirketleri kendi çıkarları doğrultusunda hareket etmez. Aynı zamanda üyelerinin çıkarlarını da düşünür. Bunun için belirli prosedür ve etik kurallar vardır. Saadet zinciri şirketler ise kendi çıkarları doğrultusunda hareket eder.
VIII.   Network Marketing şirketlerinde üyeler arasında hiyerarşi yoktur.

Network Marketing şirketlerinde kişiler kendi networklerini kullanabildikleri oranda para kazanırlar. Saadet zincirleri olan şirketlerde ise şirkete ilk dahil olan çok kazanır son dahil olan az kazanır.

5- Ekonomik krizler bu sektörü nasıl etkilemektedir?

Ekonomik krizler dünyada ve ülkemizde de sıkça yaşanan durumdur. Türkiye’deki ekonomik krizler, bu zamana kadar doğrudan satış şirketlerini ciddi olarak etkileyemedi. Zaten bu sektörün bu tür krizlerden etkilenmemesi de beklenir. Bu işin özünde tüketicinin ayağına kadar gidip ürünleri anlatmak olduğu ve bunun sonucunda da bir kazanç beklentisi olduğu için, doğrudan satışın bir anlamda krizlere karşı korumalı bir sektör olduğunu söyleyebiliriz.

Şirket

6- QNET Nedir?
Asya’nın en büyük şirketlerinden QI Group olarak Uzakdoğu kökenli bir doğrudan satış firmasıdır. Günümüzde 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren, milyonlarca bağımsız temsilcisi bulunan bir dünya devidir. Ülkemizde ise 2010 yılından beri faaliyetini sürdürmektedir.
7- QNET Türkiye’nin Faaliyeti Nedir?

2010 yılından beri Türkiye pazarında olan QNET, binlerce üyesi ile doğrudan satış sektöründe faaliyet göstermektedir. Kozmetik, konaklama, cilt bakım ürünleri, hava ve su arıtma, takı ve İsviçre özel üretimi saatler, ürünleri arasındadır.

8- QNET nasıl gelir elde ediyor?

QNET’in gelirleri, tüm dünyada müşterilere sunduğu e-ticaret platformu ve doğrudan satış üzerinden yapılan ürün ve hizmet satışlarından gelmektedir.

9- Ödeme sisteminizden biraz daha bahsedebilir misiniz? Müşteriler nasıl ödeme yapıyor? Komisyon sisteminiz nasıl işliyor?
Müşteriler, ürün ve hizmetlerimizi almak için QNET internet sitesi üzerinden kredi kartlarıyla ödeme yaparlar, ya da QNET hesaplarına havale veya EFT yaparak ecard alabilirler. Sonrasında bu ecard ile alışveriş yapabilirler. Bir QNET ürün veya hizmeti sadece başvuranın kodunun (yönlendiren BT tarafından müşteriye verilir) web sitemize girilmesiyle satın alınabilir. QNET prensip gereği nakit ödeme almamaktadır.
Bağımsız temsilciler komisyonlarını doğrudan yaptıkları yönlendirmeler aracılığıyla yapılan ürün ve hizmet alımlarına ve aynı zamanda ekibinin yaptığı yönlendirmeler aracılığıyla yapılan alımlara dayalı olarak alır.

Ürünler

10- Ürün ödemesi ne şekilde yapılır?
QNET’te ürün ve hizmet ödemeleri 2 şekilde yapılır.
1) Kredi kartı ile
2) Nakit ödemeler için E-Card yöntemi ile
11 – E-card nedir? 
E-card, kredi kartı olmayan veya kullanmayan müşteriler için nakit tutarları karşılığı kendilerine tanımlanan limitle alım yapabilecekleri seri numaralara verilen isimdir.
12- E-card nasıl alınır? 
QNET müşterileri, QNET banka hesaplarına yatırdıkları tutar karşılığında aldıkları dekontu ecards@qnetturkiye.com.tr mail adresimize gönderdiklerinde, kendilerine kontrol sonrasında limitleri tanımlanır.

QNET’in İş Modeli

13- QNET’in iş modeli nasıl işliyor?
QNET, e-ticaret ve doğrudan satış olmak üzere iki önemli sektörün prensiplerini bir araya getirir. Şirketimiz bu iş fırsatlarından faydalanmak isteyen müşterilerimiz için kapsamlı eğitim programları ve iş geliştirme oturumları düzenlemektedir.
11- QNET’in kullanıcılar için özel teklifleri var mı?
Müşteri odaklı bir kuruluş olarak hem ürünlerimizi en yüksek kalite ile sunmakta, hem de promosyonlar, özel teklifler ve indirimler ile müşterilerimiz için sık sık değer sağlamaktayız.

12- QNET’te nasıl bağımsız temsilci olabilirim?
18 yaşını tamamlayan herkes, QNET’in sunduğu bu fırsattan faydalanabilir. QNET’ten alım yapmak isteyen birinin mevcut bir bağımsız temsilci tarafından yönlendirilmesi gerekir. Kişi bu referansla QNET’e ücretsiz olarak kaydolabilir ve alımını gerçekleştirebilir. Kişi bu konumda QNET’in bireysel bir müşterisi olarak kabul edilir.

13- Satış temsilcilerinizin aktivitelerini nasıl kontrol ediyorsunuz? Hepsi bağımsız mı?
QNET bünyesindeki bağımsız temsilcilerin şirket çalışanları olmadığını ve dolayısıyla “satış temsilcileri” olarak adlandırılamayacaklarını belirtmemiz gerekmekte. Bu kişiler kendi işlerini yürüten bağımsız temsilcilerdir.
Bir müşteri, bağımsız temsilci olmaya karar verdiğinde işleri etik bir şekilde yapmak için gereken yönergeleri sağlayan kapsamlı bir ilkeler ve prosedürler dökümanını kabul etmeli ve imzalamalıdır.
Şirket, bağımsız temsilcilerin QNET ürünlerini tanıtmasına yardımcı olmak adına dergiler, haber bültenleri, broşürler, ürün profilleri ve videolar gibi birçok pazarlama teminatı sunar. Bunlara ek olarak bağımsız temsilcilere QNET’in ödeme planı, iş modeli, ürünleri ve en önemlisi de etik ve profesyonel pazarlamanın önemi hakkında bilgi aktaran düzenli eğitim programları sağlamaktadır.
14- Müşteriler bir sorunla karşılaştığında bununla QNET mi ilgilenir yoksa Bağımsız Temsilcileriniz mi?
Herhangi bir müşterimiz ürünü veya hizmeti ile ilgili bir sıkıntı yaşadığı takdirde QNET tüm sorumluluğu üstlenecektir. Müşterilerimizin sorunlarıyla telefon ve e-posta aracılığıyla ilgilenen i bir müşteri iletişim merkezimiz bulunmaktadır. İletişim bilgilerimiz web sitemizde mevcut.

15- Bağımsız temsilciler ürünlerin fiyatlarına kendileri karar verebiliyor mu?
Ürün fiyatları sabittir. Bağımsız Temsilciler fiyatlar üzerinde herhangi bir yetkiye sahip değildir. Yeni müşteriler alımı doğrudan şirketten yaparlar.
16- Bağımsız temsilcileriniz için eğitim programları düzenliyor musunuz?
QNET, bağımsız temsilcilerimizin yetenek ve birikimlerini geliştirmek için gereken online iş araçlarını sağlar ve düzenli eğitim aktiviteleri düzenler.

Etiketler : qnet, sıkça sorulanlar, doğrudan satış, bağımsız temsilci, network marketing, saadet zinciri, network marketing şirketi, qnet nedir, qnet türkiye, gelir elde etmek, ek iş, ek gelir, qnet ürün, qnet iş modeli, eğitim programı, satış temsilcisi,

Scroll to top