Q-BREAKS İLE TERMAL TATİL FIRSATI

Termal sularının içerisindeki elementler ve mineral tuzlar, cildi iyileştirdiği gibi eklem ağrıları başta olmak üzere birçok fiziksel rahatsızlığa iyi gelebiliyor. Günümüzde giderek daha da popülerleşen termal oteller, en az güzellik merkezi ve spa merkezleri kadar ilgi görmeye başladı. Peki termal otellerin giderek popülerleşmesindeki ana sebep nedir? Vücudumuza ne kadar faydalı ve termal otele gitmek için en doğru zaman aralığı hangisidir?

Ne zaman gidilir?

Kaplıcaya gitmek için belli bir zaman dilimi olmasına gerek yok. Ancak genelde ilkbahar ve sonbahar ayları, ülkemizde sağlık turizminin en yoğun görüldüğü dönemlerdir. Bu biraz da kişinin şifa bulmak istediği rahatsızlığa göre değişiyor. Mesela romatizma, nevralji ve şeker hastalığı için en uygun kaplıca döneminin yaz ayları olduğu belirtiliyor. Mide, bağırsak, karaciğer ve sinir hastalıkları için ise ilkbahar ve sonbahar aylarının uygun olduğu dile getiriliyor. Eğer yılda iki kez kaplıca tatili yapmak istiyorsanız ilkbahar aylarını ve sonbaharı tercih edebilirsiniz.

Faydaları nelerdir?

Çok sayıda hastalığın tedavisinde doktorlar tarafından da önerilen termal kaplıcalar, deyim yerindeyse bir şifa kaynağıdır. Elbette hangi termal kaplıcanın hangi hastalığa iyi geldiği her bölgede farklılık gösterebiliyor. Ancak genel olarak kaplıcaların; romatizmal ağrılara, ortopedik rahatsızlıklara, solunum sistemi rahatsızlıklarına, cilt hastalıklarına, kalp ve dolaşım sistemi rahatsızlıklarına, metabolizma, bağırsak ve mide rahatsızlıklarına, idrar yolları ve böbrek hastalıklarına iyi geldiği belirtiliyor.

Konumları

Türkiye’deki termal otellerin neredeyse tamamı film sahnelerini aratmayacak kadar güzel yerlerde konumlanıyor. Doğa ile iç içe, sessizlik ve şifalı suların yanı sıra bu oteller konumları itibariyle meditasyon ve yoga için de doğru bir tercih diyebiliriz. Özellikle Pamukkale’de yer almakta olan lüks termal otellerde, bölgenin doğal su kaynaklarının kullanıldığı birçok farklı su terapisi yer almaktadır. Tesis içerisinde ve dışarısında termal havuzlar, masaj servisleri ve sauna yer almaktadır.

Q-Breaks’in hizmete sunduğu 4 yıldızlı Richmond Pamukkale Termal Otel’deki odalar, uydu kanallarını izleyebileceğiniz düz ekran TV, size özel banyo ve son derece lüks bir konfor sunmaktadır. Sonbaharın sert havası kendisini hissettirmeye başlarken termal kaplıcalarla farklı bir aktivite deneyimleyip aynı zamanda sağlıklı yaşam için de önemli bir adım atabilirsiniz.

Scroll to top