QNET İLE ÇALIŞMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE BİLMENİZ GEREKEN 5 MADDE

QNET’te yeni misiniz? Doğrudan satış sektöründeki geleceğinize dair kafanızda soru işaretleri mi var? Nasıl başarılı olacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek istemez misiniz?

Aşağıda listelediğimiz 5 madde çoğu insanın sorduğu anahtar sorulardır. Bu soruları yanıtlarken ayrıca bizimle sürdürülebilir ve başarılı bir iş kurmanıza yardımcı olacak bazı önerilerde de bulunduk. 

  1. Satış Tecrübesi Gerekli Mi?

İşletme veya satış geçmişiniz yoksa telaş etmeyin. Önemli olan girişimci bir ruha sahip olmaktır. Ürününüze inanmak başarı için en önemli faktörlerden biridir.

İlk olarak sevdiğiniz bir ürün veya hizmet bulun. Sattığınız ürüne inancınız olmazsa bunu başkalarına da pazarlayamazsınız. QNET’in en başarılı bağımsız temsilcilerinin birçoğu satış ya da işletme deneyimine sahip değildi. QNET ürünlerini kullanmaya başladıklarında ve iş fırsatlarıyla gelirlerini artırmanın yararlarını gördüklerinde, sahip oldukları büyük potansiyeli fark ettiler.

  1. Ne Kadar Kazanabilirim?

Bu sorunun cevabı aslında tamamen size bağlı. Zaman ayırır ve kendinizi geliştirirseniz başarılı olabilirsiniz. Alacağınız sonuç tamamen çabanıza bağlıdır. İşletmenizi kurmak ve önemli miktarda para kazanmanın sağlam temeli oluşturmak için günde 12 saat çalışmak geleceğiniz adına kilit rol oynayabilir.

  1. Ne Kadar Sürede Para Kazanmaya Başlayabilirim?

İşe yeni başlayan birçok kişinin sorduğu en önemli sorulardan bir tanesidir. Network marketing sektörü önemli bir çaba gerektirir ve kesinlikle kolay ve hızlı bir iş değildir.

Network marketing ile elde ettiğiniz gelir size rahat bir yaşam sürdürebilir ancak sonuçların çabanızla doğru orantılı olacağını unutmayınız. Bu sektörde, önemli miktarda para kazanmadan önce yıllarını hedeflerine yönelik çalışarak geçiren birçok başarılı bağımsız temsilci vardır. Bu sebeple kendinizi bilgiyle donatmanız doğrudan satış sektöründeki geleceğiniz adına çok önemli bir detaydır.

  1. Endüstri ve Şirketler Hakkında Ne Kadar Bilgi Sahibi Olmalıyım?

Endüstri, büyüme modeli ve başarılı ürün kategorilerinin trendleri hakkında bulabileceğiniz her materyali arayın ve okuyun. Bu bilgiler, Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu gibi sektörel sitelerde kolayca bulunabilir.

Sürecin nasıl ilerlediğini tam olarak anlamak için şirketlerin kurumsal profilini, web sitesini, ürün portföyünü, pazarlama materyallerini okuyun ve politikaları ve prosedürleri gözden geçirin. “Bilgi Güçtür” kavramını kendinize ilke edinin.

  1. Reddedilmeye Hazır Mıyım?

Network marketing sektörü kolayca tarif edilebilecek iş modelleri arasında yer almıyor. Bu durum da sektör hakkında medyada yanlış varsayımlara dayanarak yapılan yanıltıcı raporlar çıkmasına yol açıyor. İşinizin doğasını, amaçlarını ve hedeflerini açıklamaya istekli olmalısınız. Network marketing’i hiç duymamış ya da bu konuda olumsuz bir görüşe sahip olan potansiyel müşterilerinizin güvenini kazanmak için daha çok çalışmalısınız. Yolun en başında yaptığınız tüm araştırma ve okumaların meyvesini alacağınız evrenin burası olduğunu unutmayınız.

Diğer Yazılarımız : Network Marketing Profesyonellerinden 5 Önemli Tavsiye

Scroll to top