QNET TÜRKİYE HEDEF BÜYÜTTÜ

2010 yılından beri ülkemizde faaliyet gösteren, dünya genelinde ise 100’den fazla ülkede “Dünyaya değer katmak için kendini geliştir” anlayışı ile hareket eden QNET, her geçen gün bağımsız girişimcileri bünyesine katmaya devam ederek varlığını ve konumunu güçlendiriyor. Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı’nın forma kol sponsorluğunu üstlenmesiyle bir kez daha gündeme gelen QNET, Türkiye’deki hedeflerini giderek büyütüyor.

Doğrudan satış sektöründe faaliyet gösteren QNET, 2019’da 33 milyon Dolar olarak gerçekleşen Türkiye cirosunu, 3-4 yıl içinde 120 milyon Euro’ya çıkarmayı hedefliyor. 2014 yılından bu yana da Manchester City Spor Kulübü’nün resmi doğrudan satış sponsoru konumunda olduklarını hatırlatan QNET Türkiye, Orta Asya ve Rusya Bölge Müdürü Cem GeyikFenerbahçe Futbol Kulübü’ne sponsor olmak için de girişimde bulunabileceklerini ifade etti.

 

Yüzde 8 Büyüme

Sponsorlukları ve yeni dönem hedeflerini konuşmak için şirketin davetlisi olarak gittiğimiz Londra’da, değerlendirmelerde bulunan Cem Geyik, dünya çapında doğrudan satış sektörünün büyüklüğünün 190 milyar Euro olduğunu söyledi. Birçok doğrudan satış firmalarının da faaliyet gösterdiği Türkiye pazarının büyüklüğünün ise, 2019 yılı itibarıyla 800 milyon Euro’ya ulaştığını ifade eden Geyik, Türkiye’nin yüzde 17 ile en hızlı büyüyen ülkelerden biri olduğuna dikkat çekti. QNET’in 170 binin üzerinde bağımsız satış temsilcisiyle, sektörde ilk dört firma arasında yer aldığını söyleyen Geyik, 2020’de yüzde 8 büyüme hedeflediklerini kaydetti. Geyik, cilt bakım ürünlerinden şampuana, saat ve takıdan tatil paketlerine kadar geniş ürün yelpazeleri olduğunu da ekledi.

Doğaya Saygı

Faaliyet gösterdiği ülkelerde spor sponsorlukları ile çevre alanında sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Geyik, şöyle devam etti: “QNET, ürünlerini tasarlarken doğaya ve insana saygı prensibinden vazgeçmez. Firmanın hiçbir yerinde tek kullanımlık plastiğe izin verilmez. Plastik kapaklı karton kahve bardağını kapıdan içeri dahi sokamazsınız. Hayvanlar üzerinde test yapmayız. Ve hatta QNET’te et tüketilmez, vejetaryen bir firmayız. Ancak çalışanlarımızı vejetaryen olmaya zorlayamayız.”

Scroll to top