turkiye-e-ticaret-hacmi

Türkiye E-Ticaret Hacmi

E-ticaret ürün ve hizmetlerin tüketiciler ile online olarak buluşturulduğu bir alışveriş şeklidir. Tüm dünyada en çok kullanılan ticaret türü olan e-ticaret, Türkiye’de de en yüksek ticaret hacmine sahiptir. E-ticarette ürünlerin satışı, dağıtımı, ödemesi ve reklam süreçleri internet üzerinden yapılmaktadır. Ticaret geleneksel olarak yüz yüze yapılmaz. Günümüzde e-ticaret sayesinde internetten ürün satmak isteyen kişi ve işletmeler bir e-ticaret sitesi kurabilir ya da e-ticaret pazaryerleri üzerinden satış yapabilir. Doğrudan satış ile oldukça yakın olan e-ticaret

, Türkiye’de büyük bir gelir kapısı oluşturmaktadır. QNET dünyadaki ilk e-ticaret tabanlı doğrudan satışı şirketi olarak e-ticaret konusunda büyük başarılar elde etmiştir. Qnet, günümüzde 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren, milyonlarca bağımsız temsilcisi bulunan bir dünya devidir. Ülkemizde ise 2010 yılından beri faaliyetlerine devam eder.

Doğrudan Satışla E-Ticaret

Doğrudan satışla e-ticaret Türkiye’nin de en büyük ticaret gelir kalemlerinden biridir. Doğrudan satışla e-ticaret, markaların son tüketicileriyle gerçek bir ilişki kurmasına imkan sunar. Doğrudan son tüketiciye satış yaparak, marka hikayesini de tüketiciye aktarmak mümkündür. Avantajları ise:

Kolaylık: E-ticaret özellikle doğrudan satışla birleştiğinde satın alma işlemlerini daha basit, daha hızlı ve daha az zaman alıcı hale getirmektedir.

Müşteri deneyimi: E-ticaret sayesinde müşterilerin satın alma alışkanlıkları oldukça yakından izlenmektedir. Bu sayede pazarlama stratejileri de buna göre çok daha sağlıklı ve başarılı olmaktadır.

Minimum başlangıç masrafı: Mağaza kiralamak gibi önemli bir gider kalemi e-ticaret kapsamında bulunmamaktadır. Bu oldukça büyük bir avantajdır.

Rakiplerden Ayrılma: E-ticaret; işletmelerin sektörde ön plana çıkmasına destek olmaktadır. Bu sayede özellikle doğrudan satışla yapılan e-ticaret, rakipler arasından sıyrılmayı da sağlar.

Scroll to top