NETWORK MARKETINGİN FAYDALARI NELERDİR?

Doğrudan satış sistemi olanaklarının geliştirilmiş haline Network Marketing denilmektedir. Doğrudan satış, bir mal veya hizmetin, tüketicilerle yüz yüze gelerek ya da çeşitli mekanlarda bir araya gelerek tanıtılması ve satılmasıdır. Bu sistem içerisinde yer alan kişiler, herhangi bir şirketin ürün veya hizmetini kullanmaya başlar ve kullanım sonrasında da kendi deneyimlerinden yola çıkarak satış yapar ve şirketlerden komisyon alırlar.

Network Marketing, insanlara çok az risk ve çok küçük bir finansal katılım karşılığında, kendilerine gelir getiren varlıkları elde etme fırsatı sunar. Diğer sektörlerde olduğu gibi, bu ticaret modelinde de eğitime ihtiyacınız vardır. Fakat Network Marketing’de, üzerinizde işinizin büyümesiyle ilgilenen ve sizi destekleyen birçok insan ve sponsor bulabilirsiniz. Bu kişi ve kurumlar, size ücretsiz eğitim vermekten mutluluk duyacaktır. Ayrıca, kazanç potansiyeli çok yüksek olmasına rağmen, yapmanız gereken yatırım oldukça düşüktür.

Network Marketing sektörüne katılmanın avantajları: 

1- Bir doğrudan satış firmasına katıldığınız anda, işe başlamış olursunuz.

2- Her şeyi kendiniz yapmak zorunda kalmazsınız.

3- Kendinizi geliştirmeye zorlanırsınız.

4- Size yardımcı olacak rehber ve uzmanlar bulursunuz.

5- Pasif gelir (çalışmaksızın, düzenli olarak elinize geçen para) elde edersiniz.

6- Yeni bir arkadaş çevresi edinebilirsiniz.

7- Emekli olmak zorunda kalmazsınız.

8- Başka insanlara yardım etme fırsatı bulabilirsiniz.

9- Kendi saatlerinize göre çalışabilirsiniz.

10- Sisteme katılmak için ödenen ücret,birçok ticaret dalına göre daha ucuzdur.

11- Bir aile işidir.

Network Marketing sistemi, ülke ekonomisine, üretici ve  tüketiciye, aynı zamanda bu işi uygulayanlara sayısız faydalar sağlamaktadır. Kişilerin en büyük avantajı, kendi iş saatlerini kendisinin belirlemesidir. Maaşlı işlerde olduğu gibi belirli saatlerde gitme gibi bir zorunluluk yoktur. Bu durum, Network Marketing sisteminin bu kadar çok tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biridir. Son zamanlarda en popüler iş haline gelen Network Marketing sistemi, her geçen gün daha da gelişmekte ve önemli hale gelmektedir.

 

Diğer yazılarımız için; QNET “Yaşanacak Bir Hayat” Felsefesi

 

Scroll to top