FANATİK SORU – CEVAP

CEM GEYİK – QNET TÜRKİYE, ORTA ASYA ve RUSYA BÖLGE MÜDÜRÜ

1) QNET olarak tüm dünyada sporu ve sporcuyu destekleyen faaliyetler yürütüyorsunuz? Niye bu alana yöneldiniz?
QNET olarak ‘Yaşanacak bir hayat’ konseptiyle 100’ü aşkın ülkede faaliyet gösteriyoruz. Bağımsız temsilciler aracılığıyla insanların yaşam kalitelerini artırmaya yardımcı ürünler sunuyoruz. Yaşadığımız dünyaya karşı kendimizi sorumlu hissediyoruz. Tüketirken de üretirken de dünyaya saygı duyup doğaya, canlılara karşı duyarlı davranıyoruz. QNET bu vizyonla hareket eden bir marka olarak insanın kendini sevmesi ve başkalarının hayatına ‘örnek’ olması için sporu desteklemeyi misyon olarak belirledi. Sporun enerji veren

, sağlıklı yaşamayı teşvik eden, heyecanlı, kişiyi başarıya iten motivasyon gücü QNET’in yaklaşımıyla örtüşüyor. Bu nedenle tüm dünyada sporu ve sporcuyu destekliyoruz.

2) QNET dünyada hangi spor dallarında sponsorluk yapmayı tercih ediyor? Bunun markaya geri dönüşü nasıl oluyor?
Kitleleri peşinden sürükleyen ve tüm dünyada en çok izlenen spor olan futbol, QNET’in sponsorluk çalışmaları yürüttüğü alanların başında yer alıyor. 2014 yılında tarihi bir hamleyle başarılı futbol takımı Manchester City’nin resmi doğrudan satış sponsoru olan QNET, bu yıl büyük bir başarıya imza atan takımı yalnız bırakmadı ve sponsorluğunu 6 yıl daha uzattı. İlk kez Fanatik okurları için paylaşacağımız yeni bir bilgi de QNET, artık Manchester City Kadın Futbol Takımı’nın da sponsoru oldu. Dünyada özellikle de dezavantajlı kadınların girişimci olması için onları destekleyen çalışmalar yürüten QNET bu anlamlı sponsorlukla global stratejisini taçlandırdı. QNET bunun yanı sıra Afrika Futbol Konfederasyonu’nun (CAF) Şampiyonalarının sponsorluğunu yapıyor. Yine hız ve heyecanı birleştiren Formula 1’de sponsorluklar yürütüyor. Marussia F1 Takımı ve genç yarışcı Pavan Ravishankar QNET’in destekleriyle başarılarına devam ediyorlar. Tüm bu çalışmalar QNET’in marka bilinirliğine büyük bir katkı sağlıyor. Bağımsız temsilcilerimizin, potansiyel müşterilerimize ulaşmasında köprü görevi üstleniyor. QNET’in ürün satışlarını da pozitif yönde etkiliyor.

3) Türkiye’de de sporu destekliyorsunuz. Buradaki çalışmalarınızdan bahseder misiniz?
Türkiye’de QNET olarak amatör sporcuları destekleme yönünde karar aldık. Özellikle yarınımızı emanet ettiğimiz gençlerimizin kendi ayakları üzerinde duran güçlü bireyler olmasını önemsiyoruz. Sporun da gençleri yüreklendirmede itici güç olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle geçtiğimiz yıl Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sevgi Evleri İstanbul Şubesi erkek voleybol takımına, bu yıl da kız futbol takımına sponsor olduk. “Kızlar da futbol oynar” dedik… Sahaya indik, kızların da erkek sporu olarak bilinen futbolu başarabileceklerini desteklenirlerse de uluslararası başarıya ulaşabileceklerini göstermek istedik.

4) Sporu destekleyen çalışmalarınız pazar payınızı ve sektörel büyüklüğünüzü etkiledi mi?
QNET, 2010 yılından beri Türkiye’de faaliyet yürütüyor. 130 bine yakın bağımsız temsilcimiz bulunuyor. QNET’in misyonunu, vizyonunu doğru anlatmak spor sponsorluklarımızla daha kolay oluyor. Satışlarımızda da olumlu yönde büyüme var. Özel saat markamız Bernhard H. Mayer’in Manchester City sponsorluğumuz sayesinde satışları yüzde 100 artış gösterdi.

Etiketler : Qnet nedir, qnet kurucusu, girişimci, bağımsız girişimci, doğrudan satış, qnet ürün, doğrudan pazarlama, vizyon, misyon, doğru seçim, doğru karar, qnet, Cem geyik, spora destek, sponsorluk, sektör, piyasa, marka, resmi sponsor, qnet sponsor,

Scroll to top