DOĞRUDAN SATIŞ NEDİR?

Pazarlama kavramı insanlık tarihi kadar eski bir tarihe dayanır. Pazarlamanın ilk zamanlar odak noktasında satış bulunurken, ürün çeşitliliğinin artması devamında arz kavramını ortaya çıkarmış ve o günden itibaren de pazarlama kavramı ortaya çıkmıştır. Böylece pazarlamanın odak noktası satıştan müşteriye yani tüketiciye kaymaya başlamıştır.

Pazarlama ortaya çıktığı günden beri dinamik bir yapıda varlık göstermiş ve dönemin arzına göre popüler pazarlama stratejileri ortaya çıkmıştır. Günümüzde pazarlamanın odak noktasını oluşturan tüketicinin geri bildirimi ve istekleri markalar için hayati önem taşıyan bir hal almıştır.

Müşteri ile ne kadar yakın temas kurulursa satış işleminin gerçekleşmesi de bir o kadar yüksek olmaktadır. Müşteriyle birebir iletişim kurarak gerçekleştirilen pazarlama yöntemine doğrudan pazarlama

buyantibiotics.top

, başka bir deyişle doğrudan satış denilmektedir.

Doğrudan satış, pek çok insanın yapabileceği bir sektör olmasından dolayı günümüzün gözde  işleri arasında gösterilmektedir. Herhangi bir patrona, belli bir zaman aralığına, mekan kısıtlaması gibi bağlayıcılara gerek duymayan ve bu gibi pek çok artısı bulunan doğrudan satış, aynı zamanda iyi bir gelir kapısıdır. Müşteriden doğrudan geri bildirim alınması, bir sonraki ürün veya hizmetin üretilmesinde firmayı doğrudan üretim konusuna yönlendirmekte ve rekabet avantajı sağlamaktadır.

Günün sonunda sadece firma için değil, doğrudan satışı gerçekleştiren kişiler ve müşteriler için de faydaları vardır. Satış yapan kişiler ürünü doğrudan hedef kitleye yani o ürüne ihtiyaç duyan birine satacağı için satış işleminin gerçekleşme oranı oldukça yüksektir. Almayı düşündüğü bir ürünün ayağına kadar gelmesi zaman anlamında müşteriye de tasarruf sağlayacaktır. Buna ek olarak, ürünü daha önce deneyimlemiş bir satış uzmanının anlatmasından sonra kafasında soru işareti kalmadan satın alacaktır. Böylece doğrudan satış yöntemiyle hem firma, hem satışı gerçekleştiren kişi ve hem de müşteri kazanç sağlamış olacaktır.

Etiketler : Doğrudan satışın önemi, bağımsız temsilci, ek iş, ek gelir, kimler girişimci olabilir, gerçek girişimci, şirket kurmak, network ağı, sosyal medya kullanımı, sosyal statü,

Scroll to top