Network Marketing’in Faydaları Nelerdir?

Daha önce sizlere doğrudan satışın geliştirilmiş bir türü olan Network Marketing’in (ağ pazarlamasının), kişinin tamamen kendi emeği ile doğru orantılı gelir sağlamasına imkan veren bir sistem olduğundan bahsetmiştik. Network Marketing‘in tüm bağımsız temsilcilere eşit fırsatlar sunması ve başlamak için bilgi ya da deneyim gerektirmemesi açısından ön plana çıktığını belirtmiştik.

Büyük sermaye gerektirmeden, uygulanabilir basit bir sistemleçalışıp, her kesimden insanın kazanmasını sağlayan bu sistem, geniş kitlelere hitap ediyor. İş insanları, kamu çalışanları,özel sektörde çalışanlar başta olmak üzere ister yarı zamanlı ister tam zamanlı milyonlarca kişi satıcı ya da tüketici olarak bu sektöre dokunuyor. Nitelikli ve geniş bir kitleye ulaşması sayesinde de network marketing, kriz süreçlerinden fazla hasar almadan çıkarak kimseyi mağdur etmiyor.

Network Marketing Sistemin Ekonomiye Olan Faydaları Nelerdir?

Makro-ekonomik sorunlardan olan işsizlik, bu sistem sayesinde azalmaktadır. Network Marketing öncelikle on binlerce hatta yüz binlerce insana iş ve kazanç fırsatı sağlayan büyük bir istihdam yoludur. Günümüzde dünya çapında yaklaşık 500 milyon kişinin bu sistem dahilinde çalıştığı gerçeği, sektörün gördüğü rağbet ve sağladığı kazancınölçeği hakkında fikir sahibi olmamıza yardımcı olacaktır.

Yüksek maliyet gerektirmeden insanlara kolaylıkla kendi işini kurma olanağı sağlayan Network Marketing, aynı zamanda reklam ve tanıtıma ihtiyaç duyulmayan bir sistemdir. Aynı zamanda satılan ürünlerin genellikle rakibi olmaması sayesinde satış süreçleri hızlı ve yüksek hacimdedir.

Network Marketing Sisteminin Uygulayanlara Faydaları Nelerdir?

Bu kişilerin ilk avantajı kendi iş saatlerini kendisinin belirlemesidir. İster yarı zamanlı, ister tam zamanlı çalışabilirler. Maaşlı işlerde olduğu gibi belirli saatlerde ofise gitme gibi bir zorunlulukları yoktur. İnsanları sıfır riskle kendi işinin patronu yaparak, istedikleri düzen ve özgürlük çerçevesinde para kazanmalarını sağlar. Minik bir başlangıç yatırımıyla binlerce hatta milyonlarca satış-dağıtım ağına ulaşılabileceğinizi de unutmayın. Böylelikle neden Network Marketing sisteminin bu kadar çok tercih edildiğini anlamışsınızdır.

Sisteme katılanların ikinci ve en önemli kazancı indirimli alışveriştir. Kendisinin ve ailesinin ihtiyacı olan ürünleri tüketici fiyatı yerine indirimli, toptan fiyat üzerinden alabilmesidir. Bu durum firmadan firmaya değişmekle birlikte, genellikle %20 ile %40 arasında indirimli alışveriş olanağı anlamına gelir.

Üçüncü olarak ise satış yaptıkça kazanılan primler sistemin değerli avantajlarındandır. Firmanın teşvik planına ve ekibin performansına göre elde edilecek olan primler, Network Marketing sisteminin itici gücüdür. Bir başka deyişle, Network Marketing’in en önemli gelir kapısıdır.

Network Marketing sistemi ülke ekonomisine, üreticiye, tüketiciye ve bu işi aktif olarak yapan bağımsız temsilcilere sayısız fayda sağlamaktadır. Son zamanların en popüler işi haline gelen Network Marketing sistemi her geçen gün daha da gelişmektedir. Eğer siz de Network Marketing dünyası ile tanışarak kendi çalışma zamanınızı ayarlayabileceğiniz ve ekonomik açıdan özgür olacağınız bir iş kurmak istiyorsanız, bu sektörün en iyisi olan QNET firmasıyla tanışma vaktiniz gelmiş demektir.

Scroll to top