olumlama-nedir

Olumlama Nasıl Yapılır?

Hayatta bazı alışkanlıklarımıza, yaşama tutunabilmek için içgüdüsel olarak sahip olurken, bazılarınaysa yaşamı güzelleştirmek, doğru bir şekilde yönlendirebilmek için kendimize öğreterek, geliştirerek sahip oluruz.

‘’Olumlama’’ terimini daha önce duymuş muydunuz?

Olumlama Nedir?

En net ve kısa tanımı ile gerçekliği beyne öğretmek ve bilinçaltında yapıcı ve yeni bir düşünce meydana getirmektir. Hayata, beslediğimiz negatif duygular ile bakmak dışında olduğu gibi gerçek haliyle bakabildiğimiz zaman olumlu ve güzel tarafları kendiliğinden gözler önüne serilecektir.

Bizlerin, yaşama ve olaylara bakış açısını pozitif yönde değiştirmeyi hedefleyen ‘’olumlama’’ terimi, gerçekliğe en doğru şekilde ulaşılması için basamak olur. Olumlamalarda, tekrar eden telkinlerin bir süre sonra düşünceleri değiştirmesi, düşüncelerinde hareketleri olumlu yönde değiştirmesi beklenir.

Düşüncelerin, hayatımızı ne kadar etkilediğini hepimiz biliyoruz. Sürekli olarak düşündüğümüz ne varsa, bilinçaltımızda bunu oluşturur, buna inanır ve bunu görürüz. Şimdi karşınıza bir ayna alın ve onunla konuşun. Belki kızın, belki bağırın, belki güzel sözler sarf edin… Ama sonunda her zaman, siz ne söylerseniz söyleyin, karşınızda bunu göreceksiniz.

Hayatı zorlaştıran veya güzelleştiren en büyük etken kendinizsiniz sizsiniz. Geri kalan üstesinden gelebileceklerinizden gelebileceğiniz etkenlerden başka bir şey değil, olmayacaktır da. Geri kalanlar ise sizin üstesinden gelebileceğiniz şeylerden ibaret…

O zaman kendinize sorun. Neyi görmek

buy kamagra

, neye inanmak, neyi yaşamak istiyorsunuz? Siz! Neyi hak ediyorsunuz? Kararınız ne olursa olsun ‘’olumlama’’ yaparak bunu başarabildiğinizi görecek ve hayatınıza kendiniz yön vereceksiniz.

İş hayatınızda da olumlama yaparak, size belki hayal gibi gelen ama gerçeğe dönüştürebileceğiniz etkilerini keşfedebilirsiniz.

QNET, size bu fırsatı sağlamak için olumlamaya inanıyor ve sizi de bu yönde teşvik ediyor. Kariyer mi istiyorsunuz? Ya da daha çok kazanç? İlk basamaktan, en yüksek basamağa mı ulaşmak istiyorsunuz? QNET sizi ‘’olumlama’’ adı altında ile başarabileceklerinize, yeni deneyimlere ve sonuçlarını beraber yaşayıp görmeye davet ediyor.

Her şey önünüzde, bunu şekillendirmek sizin elinizde çünkü bu hikâyenin yazarı sizsiniz.

Scroll to top